Kosovske džudistkinje kući nose srebro.    Foto: AA

Kosovske džudistiknje Nora Gjakova i Distria Krasniqi, osvojile su srebrne medalje na džudo Grand slamu u Tbilisiju, u Gruziji.

Džudistkinja Nora Gjakova zauzela je drugo mesto u kategoriji do 57 kilograma i 700 olimpijskih poena, saopštio jeKosovski olimpijski komitet. Gjakova je u finalu poražena od džudistkinje iz Srbije Marice Perišić.

Drugo mesto je zauzela i Distria Krasniqi, koja se takmičila u kategoriji do 52 kilograma i takođe je osvojila 700 olimpijskih poena za Pariz 2024.

Distria je bila prvi nosilac u Tbilisiju, ali je u finalu poražena od drugog nosioca Diyore Keldiyorove iz Uzbekistana.

Na Grend slemu u Tbilisiju u kosovskoj ekipi su još i Erza Muminović (-52 kg), Laura Fazliu (-63 kg) i Loriana Kuka (-78 kg).