SP: Danska pobijedila Francusku za historijsku treću titulu zaredom       Foto: Reuters

Danska je nadigrala Francusku te postala prva zemlja koja je osvojila tri uzastopne titule na IHF Svjetskom prvenstvu u rukometu za muškarce. Danci su pobjedu odnijeli u uzbudljivom finalu rezultatom 34-29 u Tele2 Areni u Stockholmu. Danci su na poluvrijeme otišli sa jednim golom prednosti pa su u nastavku odlučili igrati malo povučenije, što se pokazalo kao dobra taktika. Rasmus Lauge je postigao 10 golova iz 11 šuteva za Dance te prevodio svoju reprezentaciju do nove titule. Historijska treća pobjeda Danske navela je operatere Oresundskog mosta, koji saobraća između Švedske i Danske, da ga odmah nakon utakmice osvijetle danskom crveno-bijelom bojom. Najveće razočarenje prvenstva je Švedska, domaćin turnira sa Poljskom, koja je u utakmici za bronzanu medalju poražena od Španije sa 39-36.