Srbija je na Filipinima, u prvoj utakmici grupe B, savladala Kinu, rezultatom 105:63.     Foto: Reuters

Košarkaške reprezentacije Srbije i Slovenije ostvarile su pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Košarkaška reprezentacija Slovenije predvođena Lukom Dončićem u Japanu pobijedila je Venecuelu, rezultatom 100:85, u prvom meču F grupe Svjetskog prvenstva.

Slovenija je kao favorit ušla u utakmicu prvog kola protiv Venecuele koja je u prvom poluvremenu pružala otpor, ali je u trećoj četvrtini šampion Evrope iz 2017. godine napravio prijelomnu seriju i stekao dvocifrenu prednost koju kasnije nije ispuštao.

Luka Dončić je sa 37 poena predvodio Sloveniju ka pobjedi, Mike Tobey je dodao 21, a Klemen Prepelič 18.

Po 14 poena u srbijanskom timu postigli su Banja Marinković i Bogdan Bogdanović, a Dušan Ristić dodao 12 poena.

U kineskom timu najefikasniji igrač je bio Rui Zhao sa 18 poena.