Fudbalere Srbije poslije ovog susreta očekuje još samo duel sa Bugarskom u Leskovcu.         Foto: AA

Fudbaleri reprezentacije Srbije u utakmici osmog kola grupe ”G” kvalifikacija za UEFA EURO 2024 savladali su na stadionu ”Rajko Mitić” u Beogradu selekciju Crne Gore rezultatom 3:1.

Srbija je ovom pobjedom pred plasmanom na Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija poveli su već u devetoj minuti golom Aleksandra Mitrovića.

Selekcija Crne Gore je izjednačila u 36. preko Stevana Jovetića, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Reprezentacija Srbije je ponovo povela u 73. minuti pogotkom Mitrovića, a četiri minute kasnije povećali su na 3:1 golom Dušana Tadića, što je bio i konačan rezultat meča.

Fudbalere Srbije poslije ovog susreta očekuje još samo duel sa Bugarskom u Leskovcu, dok će Crnogorci prvo dočekati Litvaniju, a onda gostovati Mađarskoj.

Lider grupe je selekcija Mađarske sa 14 bodova, a potom slijede Srbija sa 13, Crna Gora ima osam, Litvanija šest i Bugarska dva osvojena boda.